GalaxiForum

Geri git   GalaxiForum >
.....::::: Sosyal Konular :::::.....
> Dünya Ve Türkiye'mizi Tanıyalım > Gezilecek Görülecek Yöreler

Seçenekler
Alt 16-04-2018, 14:48   #1
TuFaN34
Super Moderator

TuFaN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ünvan
Rep:: 18
Rep Puanı : 80
Rep Derecesi : TuFaN34 is on a distinguished road
Teşekkür durumu
Teşekkür Etti: 5
14 Mesajınıza 14 Teşekkür Edildi
Standart gezi tur nasıl düzenlenir

Sponsored Links
Hepimiz gezmeyi çok seviyoruz, yeni yerler keşfetmek, yeni insanlarla tanışmak, yeni hikayelerin peşinden gitmek istiyoruz ama çoğumuz bunu nasıl yapacağımızı bilmiyoruz. Tur firmalarının insafına kalıp onlar nereye sürüklerse oraya gitmekten hoşlanmıyorsanız, herkesin bildiği rotaların dışına çıkmak istiyor ama buna cesaret edemiyorsanız bu yazıda gezi planlarımı nasıl yaptığımdan, otel seçimi nasıl belirlediğimden bir geziyi uygun fiyata getirmek için nasıl araştırma yaptığımdan bahsedeceğim.
www.galaxiforum.com - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Öncelikle ben işini son dakikaya bırakanlardan değilim. Çok uzun zaman önce planlarınıyapan, bunun için günlerce aylarca araştırma yapıp, yüzlerce yazı okuyup, binlerce fotoğraf inceleyen, detaylara takılan biriyim. Hepimizde bu özelliklerden az ya da çok vardır zaten öyle değil mi? Bu nedenle genellikle bir sonraki tatilde nereye gideceğimi, neler yapacağımı yada yapmam gerektiğini 1 yıl önceden (evet biraz abartıyorum farkındayım) planlamaya başlıyorum. Öncelikle nereye gitmek istediğimi belirliyorum hangi şehirleri yada ülkeleri gezmeliyim, bunun için ne kadar bütçe ayırmalıyım bunları belirliyorum. Eğer yurt dışına çıkacaksam yada 1 haftalık bir tatil planlıyorsam genellikle araştırmalarım bir kaç ay öncesinden başlıyor. Özellikle maliyeti uygun tutmak istiyorsak çoğu yerin biletini erkenden almamız gerekiyor.
Gideceğim yer belli olduysa orada ne kadar süre kalmalıyım bunu düşünüyorum. Bu süreyi kafamda hesaplarken o şehirde kesinlikle görmem gereken yerlerin listesini çıkarmam gerekiyor kalış süresini aslında bu belirliyor. İlk kez gideceğim bir yerde nereleri gezmem gerektiğini nasıl bileceğim peki? İşte bu sırada devreye o şehre daha önce gitmiş kişilerin yazıları ve günümüzün vazgeçilmezleri Bloglar devreye giriyor. Yüzlerce belki de binlerce blog sitesi arasından araştırma yapmak samanlıkta iğne aramaya benziyor değil mi? Bu aramayı kısaltmak için arama motorlarında yazacağınız kelimelere dikkat etmelisiniz yoksa size ilgili ilgisiz on binlerce içerik gösterecek ve aklınızın iyice karışmasına neden olacaklardır. Örneğin Paris’te nereye gidilir, görülmesi gereken yerler, ne yenir gibi sorular size istediğiniz sonucu getirecektir ama blog yazarları da bunu bildiğinden ilgili ilgisiz tüm yazılarına bu kelimeleri yerleştirdiklerinden yine karşınıza çok fazla sonuç çıkartacaklardır. Geziyi kendi başınıza planlamak istiyorsanız bu sitelere hızlıca göz atmanız gerekebilir. Ben her gün farklı kelime yada cümlelerle aramalarımı yapıp içeriğini, okumaya değer bulduklarımı sık kullanılanlar listeme ekliyorum işime yaramayacakları okumadan geçiyorum. Daha sonra eklediğim sitelere göz atıp okunmaya değer yanı var mı diye hızlıca bakıyorum. Bu süreçte o şehirde nereleri gezmeli konusunda kafamda zaten bir şeyler oluşuyor. Bu arayışlarda gereken şeyleri bildiğimden gezente.com‘a yazılarımı yazarken bu hususların hepsini dikkate alıyorum. Gideceğiniz yer bu sayfalarda yer alıyorsa şanlısınız. Tarihi bilgilerden, yenilen yemeklere kadar her detayı paylaşmaya çalışıyorum.
TuFaN34 is offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Tags
duzenlenir, gezi, nasil, tur

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler